STAL KUTNO LIDEREM EKSTRALIGI PO SEZONIE ZASADNICZYM

STAL KUTNO LIDEREM EKSTRALIGI PO SEZONIE ZASADNICZYM post thumbnail image

W miniony weekend nasz zespół dwukrotnie pokonał na wyjeździe drużynę KWK Construction UKS Dęby Osielsko w dwumeczu kończącym rywalizację sezonu zasadniczego Ekstraligi. Stal już w poprzedniej kolejce zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli i w fazie play – off zmierzy się z zespołem Centaury Warszawa. W drugim półfinale powalczą ze sobą Silesia Rybnik i Barons Wrocław. Początek rywalizacji zaplanowano na 4 września.

 Stal kończy pierwszą część sezonu, wygrywając 18 z 20 rozegranych spotkań. Poniżej przedstawiamy krótko sezon zasadniczy w liczbach.

📊 Atak:
– 215 zdobytych obiegów, co daje wysoką średnią ponad 10 punktów na mecz, a naszym liderem z 26 zdobytymi obiegami został Gracjan Bielecki

– 222 odbite hity przy 552 podejściach ofensywnych dają nam średnią odbijana całego zespołu na poziomie AVG 0.402, a ewidentnym liderem obydwu statystyk został Artur Wojtczak z 37 hitami i średnią odbijania AVG 0.552

– nasi pałkarze w tym sezonie aż 174 razy asystowali biegaczom przy zdobywaniu obiegów, a liderem klasyfikacji z 30 takimi asystami ( RBI ) po raz kolejny został Artur Wojtczak

– 11 piłek po naszych uderzeniach lądowało za boiskiem ( Home Run ), a aż 5 z nich posłał tam nasz kapitan Jakub Wojtczak

📊 Obrona:
– tylko 45 straconych obiegów pozwala uzyskać naszym miotaczom średnią na poziomie 2,57 ( ERA ), a liderem naszej siły defensywnej został Jakub Nadolski z wskaźnikiem ERA 1.73

– 190 założonych strikeoutów ( K ), a autorem największej ilości po raz kolejny zostaje nasz kapitan Jakub Wojtczak z 46 K

– nasi miotacze pozwolili przeciwnikom na odbicie 103 hitów, a najlepszą średnią 0.113 może pochwalić się grający trener Phil Richmond

Przed nami tygodniowa przerwa i wracamy do rozgrywek już w piątek 27 sierpnia w pierwszym meczu Pucharu Polski, o którym więcej informacji przekażemy wkrótce na naszej stronie.

Poniżej jeszcze więcej statystyk naszego zespołu:
* Statystyki były prowadzone przez naszą drużynę i nie są oficjalnymi statystykami PzBall

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Wielki powrótWielki powrót

Phil Richmond to 31 letni Amerykanin, który urodził się w Cedar Rapids gdzie także mieszka na co dzień. Phil reprezentował barwy Kutnowskiego klubu w 2019 roku kiedy to zdobyliśmy Puchar Polski, a także Mistrzostwo Polski. Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2013 roku

ŻyczeniaŻyczenia

Święta Bożego Narodzenia to też czas podziękowań dla Wszystkich, którzy wspierali NAS w osiąganiu sukcesów przez NASZE zawodniczki, NASZYCH zawodników oraz TRENERÓW na arenach sportowych. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, trenerom

Kolejne zwycięstwa !!!Kolejne zwycięstwa !!!

Kolejne zwycięstwa !!! 23.05.2021 na stadionie Stana Musiała w Kutnie spotkały się MKS Stal BiS Kutno oraz Dęby Osielsko. Była to trzecia kolejka w ramach rozgrywek PZBall. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 9:3 dla gospodarzy. Doskonałą grą

Zwycięska passa trwa !!!Zwycięska passa trwa !!!

Zwycięska passa trwa !!! Kolejne mecze, kolejne zwycięstwa. Nasza  drużyna 09.05 pokonała dwukrotnie drużynę Barons Wrocław. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 drugie 11:1.  Trener Artur Wojtczak doskonale zaplanował  grę a zwodnicy wykonali