„PUCHAR POLSKI”  w baseballu dla „STALI” KUTNO !!!

„PUCHAR POLSKI”  w baseballu dla „STALI” KUTNO !!! post thumbnail image

„PUCHAR POLSKI”  w baseballu dla „STALI” KUTNO !!!

     W miniony weekend (23-25 sierpnia) drużyna MKS STAL BIS KUTNA rozegrała trzy mecze    w ramach Turnieju o Puchar Polski seniorów w baseballu.  Zawody zostały rozegrane na boisku baseballowym w Osielsku a do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: „DĘBY” OSIELSKO, „CENTAURY WARSZAWA” , „SILESIA” RYBNIK , „BARONS WROCŁAW” , MKS „STAL” BIS KUTNO oraz po raz pierwszy w historii gościnnie  zagrał zespół z Białorusi BC MIŃSK. Ekipa z Kutna po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu z „SILESIĄ” Rybnik (zdobywca PP 2018) wygrała to spotkanie 12:11 . W rywalizacji o Puchar Polski kutnowscy baseballiści spotkali się z ekipą „BARONS” Wrocław, którą rozgromili 13:0 ( 2 RUN Home Run Artur Wojtczak SOLO Home Run  Jakub  Wojtczak i Phil Richmond) . Dodatkowy mecz „Stal” rozegrała w niedzielę z ekipą BC MIŃSK, której uległa 1:9 . Dzięki zdobyciu Trofeum Pucharu Polski 2019, ekipa z Kutna uzyskała prawo startu w Pucharze Europy ( czerwiec 2020 ). GRATULACJE !!!

    Dodatkowo w miniony piątek w Osielsku, została rozegrana X edycja Baseball.pl Home Run Derby. W zawodach wzięło udział 13 zawodników z sześciu drużyn, występujących w organizowanym w tym samym czasie finałowym turnieju o Puchar Polski 2019. Do rywalizacji przystąpili: Filip Sarota, Marek Podgórski (Centaury), Jaron Dorchinez, Orlando Del Muro (Barons), Robert Stęchły, Kenjiro Hatakeyama (Silesia), Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak (Stal), Ilia Dziamchuk, Denis Gavar (Mińsk), Paweł Zagórski, Adan Cabrales i zwycięzca IX edycji Daniel Catalan (Dęby).W pierwszej rundzie każdy z zawodników miał do dyspozycji 10 autów. Najlepsi w tym pojedynku okazali się: Jakub Wojtczak i Adan Cabrales, który wybili odpowiednio 4 i 3 homeruny.
 W finale lepiej poradził sobie Jakub Wojtczak, który wybijając dwa homeruny został zwycięzcą jubileuszowej edycji i zapewnił sobie prawo startu w XI edycji Baseball.pl HR Derby.

   Zdobywcy PUCHARU POLSKI SENIORÓW W BASEBALLU 2019 : JAKUB NADOLSKI, KACPER KAMIŃSKI, JAKUB WOJTCZAK, ARTUR WOJTCZAK, PHIL RICHMOND, MATEUSZ SERAFIN, ROBERT MATECKI, DOMINIK GAJDZIŃSKI, GRACJAN BIELECKI, KACPER CICHOWSKI, MARIUSZ GRZANOWSKI, KRZYSZTOF PIOTROWSKI, RADEK JÓŹWIAK, ŁUKASZ DOMŻAŁ, BARTŁOMIEJ KOPAŃSKI, WOJCIECH ZAGAWA ORAZ TOBIASZ ŚWIATŁOWSKI. Trenerem zespołu MKS „ STAL” BIS KUTNO jest MARCIN SMAKOWSKI.

      W ten weekend seniorzy „Stali” Kutno zagrają na Centrum Małej Ligi Baseballu pierwszą rundę PLAY-OFF o TYTUŁ MISTRZA POLSKI W BASEBALLU z ekipą „BARONS” WROCŁAW. Mecze SOBOTA I NIEDZIELA godz: 12.00 . SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Półfinały Playoff EkstraligiPółfinały Playoff Ekstraligi

Po ponad dwu miesięcznej przerwie wracamy na boiska Małej Ligi i rozpoczynamy decydującą fazę sezonu w walce o medale mistrzostw Polski w baseballu!!! Kutnowska drużyna do fazy playoff przystępuje z pierwszego miejsca.  Naszymi przeciwnikami w systemie do trzech wygranych będą