„STAL” Kutno zdecydowanym liderem ekstraligi baseballu !!!

„STAL” Kutno zdecydowanym liderem ekstraligi baseballu !!! post thumbnail image

 

    W dniu 26 maja na boisku baseballowym w Osielsku drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania w ramach Extraligi baseballu sezonu 2019. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Kutna ( 9:5 ). Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Smakowskiego, pewnie wygrała to 9 zmianowe spotkanie. Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje bardzo dobra postawa miotaczy Jakuba Nadolskiego i Phila Richmonda oraz dobra gra w ataku i obronie całego zespołu z Kutna.

        Drugie spotkanie zakończyło się wynikiem ( 5 : 3 ) dla „Dębów” z Osielska. Zarówno  w pierwszym, jak i drugim meczu oglądaliśmy bardzo wysoki poziom gry w baseball. Warto też wspomnieć, iż drużyna z Osielska pozyskała w tym sezonie aż 4 zagranicznych zawodników. Tym samym „Dęby” stały się bardzo poważnym konkurentem „Stali” do walki o tytuł Mistrza Polski w tym sezonie i aktualnie zajmują 2 pozycję w tabeli.

     Miotaczami naszej ekipy w drugim meczu byli : Jakub i Artur Wojtczak. Dzięki     13 wygranej w Osielsku baseballiści z Kutna zajmują aktualnie 1 miejsce w tabeli Extraligi baseballu seniorów zaliczając bilans 13 wygranych i 3 porażek. Do zakończenia 2 rundy zasadniczej pozostały jeszcze 4 spotkania.

     Drużyna MKS „Stal” BIS Kutno : Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Mateusz Serafin, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Jakub Nadolski, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Damian Tuzikowski, Phil Richmond, Łukasz Domżał,  Gracjan Bielecki, Robert Matecki, Bartłomiej Kopański oraz Tobiasz Światłowski. Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem zespołu Rafał Gajdziński.

     W następnych spotkaniach 2 czerwca 2019 r. ( niedziela) o godzinie 12.00 baseballiści                 z Kutna stoczą pojedynek z drużyną „Gepardów” Żory na Centrum Małej Ligi Baseballu. Życzymy powodzenia !!!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Koniec rundy zasadniczejKoniec rundy zasadniczej

Do fazy finałowej awansowały cztery zespoły: 1. Stal Kutno, 2. Dęby Osielsko, 3. Silesia Rybik, 4. Barons Wrocław. We wrześniowych play-off drużyny zmierzą się w pojedynkach do trzech wygranych meczów. Pary półfinałowe przedstawiają się