WRACAMY DO GRY! Kluby w całej Polsce wznowiły treningi!

WRACAMY DO GRY! Kluby w całej Polsce wznowiły treningi! post thumbnail image

Znoszenie kolejnych obostrzeń i powolne odmrażanie sportu w dobie pandemii koronawirusa pozwoliło na wznowienie treningów baseballowych. Wiele klubów już rozpoczęło zajęcia w małych grupach.

Wreszcie i nareszcie! Takim okrzykiem rybniccy baseballiści KS Silesia Rybnik rozpoczęli treningi na boisku. Pierwsze zajęcia przeprowadzono w poniedziałek 4 maja. Codziennie na boisku jest tylko 6 zawodników. Każdy osobny trening jest przygotowany specjalnie dla zawodników różnych pozycji – osobno trenują miotacze, łapacze, zawodnicy infieldu oraz zapola. „Taki podział pozwala na skupieniu się na rozwijaniu specyficznej motoryki dla każdej pozycji. Po tak długiej przerwie stopniowo trzeba wprowadzać organizm do aktywności pod daną pozycję gry. Każdy trening oprócz podstawowej motoryki baseballowej – rzucanie, łapanie zawiera również ćwiczenia siłowe i ogólnorozwojowe. To pozwoli na przygotowanie organizmu do większych obciążeń treningowych a w przyszłości być może i do utęsknionych meczy – chociażby sparingowych” – powiedział Łukasz Rumpel. Z możliwości powrotu do zajęć uradowany jest trener drużyny KS Silesia Rybnik Ryoma Watanabe – „Twarze zawodników mówią wszystko, są uśmiechnięci i zadowoleni że mogli wrócić na boisko i znowu trenować ze swoimi kolegami z zespołu. To jest świetny czas”.
 
Treningi wznowiły także inne drużyny z ekstraligi – Barons Wrocław i mistrz Polski 2019 Stal Kutno.
Pierwszy trening we Wrocławiu przebieg w miarę normalnie chociaż były zamknięte szatnie oraz boksy dla zawodników. „Na treningu skupiliśmy się na nowych rozwiązaniach taktycznych, ćwiczyliśmy elementy kondycyjne i skupiliśmy się na wzmocnieniu siły rzutu oraz infildzie” – powiedział trener Barons Wrocław Marcin Musiałek.
Na boisko wrócili również zawodnicy Stali Kutno, którzy trenują na orliku przy szkole Podstawowej nr 1, gdzie znajduje się tunel do odbijania. Zespół ćwiczy w 10 osób według zasad narzuconych przez Urząd Miasta. 6 osób na płycie orlika i 4 osoby w tunelu.
 
Do gry wracają także panie. Pod czujnym okiem trenera Ray Wojtala treningi softballowe rozpoczęła drużyna Hrabiny Wrocław. „Skupiliśmy się na kilku podstawowych rzeczach, aby wszyscy mogli wrócić do obiegu. Podzieliliśmy się na mniejsze grupy, każdy mógł zrobić kilka ćwiczeń podczas naszej 1,5-godzinnej sesji. Miotaczki zrobiły lekki bullpen i pracowały nad techniką, ćwiczyliśmy odbijanie i grę w polu. Najważniejsze było przyzwyczaić wszystkich do piłki i powrotu do gry po tak długiej przerwie”.
 
W najbliższy poniedziałek, nastąpi zniesienie kolejnych obostrzeń dzięki czemu w treningach będzie mogło brać udział jeszcze więcej zawodników. Wszyscy jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością powrotu na boisko do naszej ukochanej gry. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się podczas meczów w całej Polsce.
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post