„Stal” Kutno przegrywa dwumecz z Rybnikiem

„Stal” Kutno przegrywa dwumecz z Rybnikiem post thumbnail image

      29 kwietnia 2018r. o godzinie 11.00  na Centrum Małej Ligi, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania z ekipą „Silesii” Rybnik w ramach rozgrywek Extraligi baseballu seniorów. Pierwszy mecz, po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Rybnika
( 15:10 ). Ozdobą tego meczu był niewątpliwie (SOLO HR Jakuba Wojtczaka), który posłał piłkę daleko za siatkę boiska.

    Bardzo dobrze zaprezentował się w tym spotkaniu kutnowski  junior Tobiasz Światłowski, który grał na pozycji miotacza. Niestety  pomimo dobrej gry w obronie to zespół „Silesii” objął prowadzenie w tym meczu i nie oddał go już do końca spotkania.

       W drugim meczu przez 4 zmiany oglądaliśmy pokaz dobrej gry w obronie oraz wysoki poziom narzutów wykonanych przez miotacza naszej drużyny Artura Wojtczaka. Tak jak     i w pierwszym spotkaniu, lepszą drużyną w ataku okazała się ekipa z Rybnika, która zasłużenie zwyciężyła to spotkanie ( 9 : 5 ). Baseballiści kutnowskiej „Stali” i w tym meczu popisali się udanymi zagraniami na pałce. Ponownie odbiciami poza siatkę boiska popisał się łącznik naszej ekipy (SOLO HR2 RUN HR Jakub Wojtczak). Należy wspomnieć także   o udanej grze zawodników z Japonii, którzy zasilili drużynę z Rybnika : Ryoma Watanabe (2 Solo HR) oraz Hiroshi Funahashi . Po rozegranych 6 spotkaniach w Extralidze baseballu drużyna kutnowskiej „Stali” posiada na swoim koncie 3 zwycięstwa i 3 przegrane i tym samym zajmuje 2 pozycję w tabeli Extraligi baseballu seniorów.

Stal” Kutno: Maciej Wróblewski, Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Serafin, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Tobiasz Światłowski, Wojciech Zagawa, Jakub Nadolski, Marcin Smakowski,  Bartłomiej Kopański, Łukasz Domżał i Damian Tuzikowski.

Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem zespołu z Kutna  Rafał Gajdziński.

 

 

Kutno, godz. 11.00 MKS „STAL” BiS Kutno – KS „SILESIA” Rybnik

DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
R
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
R
0
0
0
0
9
0
0
9
1
3
0
0
1
0
0
5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Półfinały Playoff EkstraligiPółfinały Playoff Ekstraligi

Po ponad dwu miesięcznej przerwie wracamy na boiska Małej Ligi i rozpoczynamy decydującą fazę sezonu w walce o medale mistrzostw Polski w baseballu!!! Kutnowska drużyna do fazy playoff przystępuje z pierwszego miejsca.  Naszymi przeciwnikami w systemie do trzech wygranych będą

Zwycięska passa trwa !!!Zwycięska passa trwa !!!

Zwycięska passa trwa !!! Kolejne mecze, kolejne zwycięstwa. Nasza  drużyna 09.05 pokonała dwukrotnie drużynę Barons Wrocław. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 drugie 11:1.  Trener Artur Wojtczak doskonale zaplanował  grę a zwodnicy wykonali

Koniec rundy zasadniczejKoniec rundy zasadniczej

Do fazy finałowej awansowały cztery zespoły: 1. Stal Kutno, 2. Dęby Osielsko, 3. Silesia Rybik, 4. Barons Wrocław. We wrześniowych play-off drużyny zmierzą się w pojedynkach do trzech wygranych meczów. Pary półfinałowe przedstawiają się