„Stal” Kutno przegrywa dwumecz z Rybnikiem

      29 kwietnia 2018r. o godzinie 11.00  na Centrum Małej Ligi, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania z ekipą „Silesii” Rybnik w ramach rozgrywek Extraligi baseballu seniorów. Pierwszy mecz, po zaciętej i wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem dla drużyny z Rybnika
( 15:10 ). Ozdobą tego meczu był niewątpliwie (SOLO HR Jakuba Wojtczaka), który posłał piłkę daleko za siatkę boiska.

    Bardzo dobrze zaprezentował się w tym spotkaniu kutnowski  junior Tobiasz Światłowski, który grał na pozycji miotacza. Niestety  pomimo dobrej gry w obronie to zespół „Silesii” objął prowadzenie w tym meczu i nie oddał go już do końca spotkania.

       W drugim meczu przez 4 zmiany oglądaliśmy pokaz dobrej gry w obronie oraz wysoki poziom narzutów wykonanych przez miotacza naszej drużyny Artura Wojtczaka. Tak jak     i w pierwszym spotkaniu, lepszą drużyną w ataku okazała się ekipa z Rybnika, która zasłużenie zwyciężyła to spotkanie ( 9 : 5 ). Baseballiści kutnowskiej „Stali” i w tym meczu popisali się udanymi zagraniami na pałce. Ponownie odbiciami poza siatkę boiska popisał się łącznik naszej ekipy (SOLO HR i 2 RUN HR Jakub Wojtczak). Należy wspomnieć także   o udanej grze zawodników z Japonii, którzy zasilili drużynę z Rybnika : Ryoma Watanabe (2 Solo HR) oraz Hiroshi Funahashi . Po rozegranych 6 spotkaniach w Extralidze baseballu drużyna kutnowskiej „Stali” posiada na swoim koncie 3 zwycięstwa i 3 przegrane i tym samym zajmuje 2 pozycję w tabeli Extraligi baseballu seniorów.

Stal” Kutno: Maciej Wróblewski, Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Mateusz Serafin, Dominik Gajdziński, Kacper Cichowski, Tobiasz Światłowski, Wojciech Zagawa, Jakub Nadolski, Marcin Smakowski,  Bartłomiej Kopański, Łukasz Domżał i Damian Tuzikowski.

Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski a kierownikiem zespołu z Kutna  Rafał Gajdziński.

 

 

Kutno, godz. 11.00 MKS „STAL” BiS Kutno – KS „SILESIA” Rybnik

DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
R
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-


-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
R
0
0
0
0
9
0
0
9
1
3
0
0
1
0
0
5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *