XXI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2022”

XXI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2022” post thumbnail image

 

W niedzielę 4 grudnia nasza drużyna młodzików zakończyła trzydniowe zmagania w XXI Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu. Turniej rozgrywany był o Puchar Prezydenta RP

Do Działdowa zjechały zespoły z Ukrainy (Odessa, Równe, Czerniowce), Litwy (Wilno, Kowno), Polski (Kutno, Warszawa, Gdańsk, Miłomłyn, Działdowo, Kadra Warmii i Mazur).

Przez 3 dni ponad 140 młodych baseballistów i baseballistek rozegrało 29 spotkań by wyłonić najlepszy zespół turnieju. Nasi zawodnicy podczas zmagań sportowych dali siebie wszystko: moc, siłę i umiejętności żeby zapewnić drużynie jak najlepszy wynik.

Nasz zespół trafił do grupy B, gdzie rozegrał cztery mecze eliminacyjne, oraz dwa mecze o miejsca uzyskując wyniki:

Kutno – Odessa 1 : 6

Kutno – Kowno 0 : 9

Kutno – Gdańsk 8 : 1

Kutno – Równe 3 : 8

Mecze o miejsca:

Kutno – Czerniowce 8 : 1

Kutno – Odessa   7 : 9

 

Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 6 miejscu. Zwycięzcami turnieju zostali baseballiści z Akademii Baseballu w Wilnie którzy w finale po dramatycznym meczu pokonali ukraiński zespół West Fire Równe 2:0. Z brązowymi medalami wyjechali młodzi zawodnicy z klubu SM Gaja Kowno.

 

Klasyfikacje indywidualne i drużynowe:

 

  1. AKADEMIA BASEBALLU VILNIUS / LITHUANIA/
  2. WEST FIRE RIVNE / UKRAINE/
  3. SM GAJA KAUNAS / LITHUANIA/
  4. CENTAURY WARSZAWA / POLSKA/
  5. MORIAKI ODESSA / LITHUANIA/
  6. STAL BiS KUTNO / POLSKA/
  7. SOKOLI CHERNIVTSI / UKRAINE/
  8. AKADEMIA SHARKS MŁOCHÓW / POLSKA/
  9. ORŁY GDAŃSK / POLSKA/
  10. KADRA WARMII i MAZUR / POLSKA/

 

Nasza drużyna otrzymała okazały puchar, każdy z zawodników okolicznościowy medal oraz nagrody indywidualne. W gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Oskar Gryglak. W naszej drużynie wyróżniono również Kordiana Marciniaka, kolejna nagroda trafiła do Kacpra Stasiaka za najmłodszego najzdolniejszego zawodnika.

Nasz klub reprezentowali: Jakub Rzeźnicki, Szymon Przybysz, Hubert Gutarowski, Kordian Marciniak, Oskar Janiak, Szymon Jakubowski, Bartosz Filipczak, Ignacy Jakubowski, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak.

Trenerami zespołu byli: Yauheni Kurhun, Kiryl Kozlouski.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów od Zarządu klubu.

 

Nasza drużyna otrzymała okazały puchar, każdy z zawodników okolicznościowy medal oraz nagrody indywidualne. W gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Oskar Gryglak. W naszej drużynie wyróżniono również Kordiana Marciniaka, kolejna nagroda trafiła do Kacpra Stasiaka za najmłodszego najzdolniejszego zawodnika.

Nasz klub reprezentowali: Jakub Rzeźnicki, Szymon Przybysz, Hubert Gutarowski, Kordian Marciniak, Oskar Janiak, Szymon Jakubowski, Bartosz Filipczak, Ignacy Jakubowski, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak.

Trenerami zespołu byli: Yauheni Kurhun, Kiryl Kozlouski.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów od Zarządu klubu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Gala SportuGala Sportu

W Kutnowskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów i organizatorów, którzy osiągali dobre wyniki w roku 2022 tym samym przyczyniając się do promowania naszego Miasta Róż.  Nagrody wręczali m.in Prezydent

Baseballowe loveBaseballowe love

W dniach 25-26 września miało miejsce niezwykłe wydarzenie – na obiektach sportowych Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballu odbył się wyjątkowy biwak “Baseballowe love”, w którym wzięła udział nasza Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Bajkowe Skrzaty”. Został