XXI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2022”

XXI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2022” post thumbnail image

 

W niedzielę 4 grudnia nasza drużyna młodzików zakończyła trzydniowe zmagania w XXI Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu. Turniej rozgrywany był o Puchar Prezydenta RP

Do Działdowa zjechały zespoły z Ukrainy (Odessa, Równe, Czerniowce), Litwy (Wilno, Kowno), Polski (Kutno, Warszawa, Gdańsk, Miłomłyn, Działdowo, Kadra Warmii i Mazur).

Przez 3 dni ponad 140 młodych baseballistów i baseballistek rozegrało 29 spotkań by wyłonić najlepszy zespół turnieju. Nasi zawodnicy podczas zmagań sportowych dali siebie wszystko: moc, siłę i umiejętności żeby zapewnić drużynie jak najlepszy wynik.

Nasz zespół trafił do grupy B, gdzie rozegrał cztery mecze eliminacyjne, oraz dwa mecze o miejsca uzyskując wyniki:

Kutno – Odessa 1 : 6

Kutno – Kowno 0 : 9

Kutno – Gdańsk 8 : 1

Kutno – Równe 3 : 8

Mecze o miejsca:

Kutno – Czerniowce 8 : 1

Kutno – Odessa   7 : 9

 

Ostatecznie nasz zespół uplasował się na 6 miejscu. Zwycięzcami turnieju zostali baseballiści z Akademii Baseballu w Wilnie którzy w finale po dramatycznym meczu pokonali ukraiński zespół West Fire Równe 2:0. Z brązowymi medalami wyjechali młodzi zawodnicy z klubu SM Gaja Kowno.

 

Klasyfikacje indywidualne i drużynowe:

 

  1. AKADEMIA BASEBALLU VILNIUS / LITHUANIA/
  2. WEST FIRE RIVNE / UKRAINE/
  3. SM GAJA KAUNAS / LITHUANIA/
  4. CENTAURY WARSZAWA / POLSKA/
  5. MORIAKI ODESSA / LITHUANIA/
  6. STAL BiS KUTNO / POLSKA/
  7. SOKOLI CHERNIVTSI / UKRAINE/
  8. AKADEMIA SHARKS MŁOCHÓW / POLSKA/
  9. ORŁY GDAŃSK / POLSKA/
  10. KADRA WARMII i MAZUR / POLSKA/

 

Nasza drużyna otrzymała okazały puchar, każdy z zawodników okolicznościowy medal oraz nagrody indywidualne. W gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Oskar Gryglak. W naszej drużynie wyróżniono również Kordiana Marciniaka, kolejna nagroda trafiła do Kacpra Stasiaka za najmłodszego najzdolniejszego zawodnika.

Nasz klub reprezentowali: Jakub Rzeźnicki, Szymon Przybysz, Hubert Gutarowski, Kordian Marciniak, Oskar Janiak, Szymon Jakubowski, Bartosz Filipczak, Ignacy Jakubowski, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak.

Trenerami zespołu byli: Yauheni Kurhun, Kiryl Kozlouski.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów od Zarządu klubu.

 

Nasza drużyna otrzymała okazały puchar, każdy z zawodników okolicznościowy medal oraz nagrody indywidualne. W gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Oskar Gryglak. W naszej drużynie wyróżniono również Kordiana Marciniaka, kolejna nagroda trafiła do Kacpra Stasiaka za najmłodszego najzdolniejszego zawodnika.

Nasz klub reprezentowali: Jakub Rzeźnicki, Szymon Przybysz, Hubert Gutarowski, Kordian Marciniak, Oskar Janiak, Szymon Jakubowski, Bartosz Filipczak, Ignacy Jakubowski, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak.

Trenerami zespołu byli: Yauheni Kurhun, Kiryl Kozlouski.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów od Zarządu klubu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

ŻyczeniaŻyczenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój, wytchnienie i radość. Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem, obdaruje Was zdrowiem,

We Wrocławiu na remis.We Wrocławiu na remis.

We Wrocławiu na remis. Po dwóch bardzo wyrównanych spotkaniach Nasza drużyna ostatecznie przywiozła jedną wygraną. W pierwszym meczu kolejną wygraną na górce miotacza zanotował Jakub Nadolski który pozwolił przeciwnikom na zdobycie tylko dwóch punktów. Zespołowa gra w ataku całej

Gala SportuGala Sportu

W Kutnowskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów i organizatorów, którzy osiągali dobre wyniki w roku 2022 tym samym przyczyniając się do promowania naszego Miasta Róż.  Nagrody wręczali m.in Prezydent