Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów U 15

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów U 15 post thumbnail image

Turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Kadetów U 15

W piątek 28 sierpnia 2020 na boisku baseballowym przy ul. Świerkowej w Działdowie nasi młodzi baseballiści w kategorii U-15 rozegrali turniej kwalifikacyjny do finału Mistrzostw Polski w strefie A obejmującej województwa: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, pomorskie, lubelskie.

            W Działdowie spotkały się 3 drużyny reprezentujące kluby: WUKB „Centaury” Warszawa, MKS Stal BiS Kutno i gospodarze UKS Yankees Działdowo. W tym sezonie wprowadzono system gry w 3 strefach A, B i C, w których zwycięzcy awansują bezpośrednio do finału, drugie drużyny walczyć będą o jedno miejsce w finale w turnieju półfinałowym a drużyny z 3 miejsc zagrają o miejsca 7-9.

            Pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Warszawy i Kutna. Od początku meczu przewagę zyskali baseballiści z Kutna którzy mimo pogoni Centaurów utrzymali zwycięstwo 17:10. Wynik może nie był niespodziankę, ale to zawodnicy z Warszawy byli faworytami turnieju, gdyż bronili tytułu Mistrza Polski 2019.

            Sporo emocje było w drugim meczu tego dnia, Yankees Działdowo- Stal BiS Kutno. Początek meczu to prowadzenie gospodarzy 3:0. Jednak Kutno szybko odrobiło straty i wyszło na prowadzenie 6:3. Kolejna zmiana to dobra gra Yankeesów w ataku i prowadzenie 11:7. Po zmianie miotacza zawodnicy z Kutna zaczeli odrabiać straty i doprowadzili do stanu 11:10. O wszystkim zadecydowała ostatnia zmiana , Yankeesi zdobyli obieg obieg na 12:10, ale to nasza drużyna kończyła mecz w ataku. Przy 2 autach i 3 biegaczach na bazach dalekie wybicie Piotra Swyszcza na zapole fantastycznie wyłapał Artur Mikowski lądując w siatce ograniczającej boisko.

            Na zakończenie rozgrywek zespół Warszawy, faworyt zawodów pomimo przegranej w pierwszym meczu nadal mający także szanse na 1 miejsce spotkał się z gospodarzem zawodów. Początek dla baseballistów ze stolicy 3:1 zapowiadał ciężki mecz dla Yankesów i trudną walkę o 1 miejsce. W kolejnych zmianach Zespół z Działdowa wyszedł na prowadzenie 7:6. Końcówka meczu dramatyczna jak z Kutnem. Przy stanie 10:9 Yankeesi bronili wygranej która „wisiała na włosku”. Centaury przy 3 zajętych bazach liczyli ,że ich najlepszy pałkarz doprowadzi do zdobycia punktów na miarę zwycięstwa. Jednak po raz kolejny doskonały chwytem piłki odbitej przez pałkarza popisał się Artur Mikowski i po raz kolejny zdecydował o wygranej.

            Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce, które premiuje nas do dalszej gry w turnieju półfinałowym z którego jedna drużyna awansuje do ścisłego finału. Zawodnicy Stali pomimo młodego wieku zaprezentowali się z dobrej strony w ataku zdobywając w dwóch meczach aż 27 pkt, niestety co do obrony mamy jeszcze dużo do poprawienia. Wyniki wskazują, iż poziom drużyn był bardzo wyrównany i o zwycięstwach zadecydowały szczegóły.

Tabela Strefy A:

  1. UKS”Yankees” Działdowo 4 pkt 22:19 – awans do Finału OOM
  2. STAL BiS Kutno                          2 pkt   27:22 – awans do baraży
  3.  WUKB Centaury Warszawa          0 pkt    19:27 – walka o miejsca 7-9

Kutnowski zespół wystąpił w składzie:

Piotr Swyszcz, Mateusz Miszczak, Krzysztof Otto, Jakub Lempke, Oliver Kurzątkowski, Szymon Jagodziński, Jakub Rzymkowski, Kacper Bielecki, Mateusz Grzelak, Wiktor Skalski, Jakub Krysiak.

Trenerem drużyny jest Maciej Wróblewski, asystował mu podczas turnieju Andrzej Pietrzak, kierownikiem zespołu jest Piotr Miszczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Życzenia NoworoczneŻyczenia Noworoczne

To był niesamowity rok dla naszego klubu. W tym momencie chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Miasto Kutno za wsparcie finansowe na które zawsze możemy liczyć, naszym kibicom którzy są najlepsi na świecie, zawodnikom oraz działaczom za ich wkład w rozwój klubu.

W dniach 2-4.10.2020 na boiskach baseballowych Małej Ligi odbędzie się Puchar Polski Seniorów oraz turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.W dniach 2-4.10.2020 na boiskach baseballowych Małej Ligi odbędzie się Puchar Polski Seniorów oraz turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W dniach 2-4.10.2020 na boiskach baseballowych Małej Ligi odbędzie się Puchar Polski Seniorów oraz turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Terminarz Pucharu Polski 02.10 o 12:30 odbędą się dwa mecze Gepardy Żory – Piraci Władysławowo oraz Dęby Osielsko –

KONDOLENCJEKONDOLENCJE

Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość o odejściu Waldemara Szymańskiego. Waldemar był nie tylko oddanym członkiem społeczności sportowej Polskiego Związku Baseballu i Softballu. To wieloletni działacz kutnowskich klubów sportowych i prekursor sekcji baseballowej w Kutnie. Zaangażowany w powstanie i rozwój Europejskiego