PODSUMOWANIE PUCHARU POLSKI W SOFTBALLU KOBIET

PODSUMOWANIE PUCHARU POLSKI W SOFTBALLU KOBIET post thumbnail image

W miniony weekend na stadionie im. Stana Musiala we Wrocławiu został rozegrany Puchar Polski w softballu kobiet. W turnieju wzięły udział: MKS Stal BiS Kutno, 4TS&B Warsaw Diamonds, Panthers Softball Wrocław oraz BUKS Gepardy Żory.

Turniej finałowy był rozgrywany w tzw systemie podwójnej eliminacji – drużyna, która przegra dwa mecze odpada z turnieju.

W pierwszej fazie turnieju Gepardy Żory pokonały drużynę Diamonds Warsaw, natomiast Panthers Wrocław pokonały Stal Kutno. Tym samym drużyny z Żor i Wrocławia awansowały do półfinału.

W „meczu ostatniej szansy” spotkały się Warsaw Diamonds i Stal Kutno. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły zawodniczki z Kutna i to one awansowały do drugiego półfinału, w którym spotkają się z przegranym meczu Gepardy – Panthers. Drużyna z Warszawy zakończyła udział w turnieju na 4. miejscu.

W pierwszym półfinale pomiędzy Gepardami Żory oraz Panthers Wrocław zwycięsko wyszły wrocławianki i to one awansowały do finału, natomiast żorzanki o udział w finale będą walczyły z zawodniczkami Stali Kutno.

W niedzielne przedpołudnie w drugim półfinale Gepardy Żory pokonały Stal Kutno, co dało im awans do Finału Pucharu Polski, gdzie czekały już Panthers Wrocław. Drużyna Stali Kutno zajęła 3. miejsce w turnieju.

O godzinie 13 w Finale Pucharu Polski we Wrocławiu spotkały się Panthers Wrocław oraz Gepardy Żory. Po czterech zmianach drużyna Panthers zwyciężyła 11 : 1, tym samym obroniła tytuł z ubiegłego roku.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski:
1. Panthers Softball Wrocław
2. BUKS Gepardy Żory
3. MKS Stal BiS Kutno
4. 4TS&B Warsaw Diamonds

Tekst: Adam Fojcik

Foto https://www.facebook.com/pzball.baseball.softball 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Mistrzostwa Europy w softballu w kategorii U19 – Staranzano, Włochy 15-21 lipiec 2018Mistrzostwa Europy w softballu w kategorii U19 – Staranzano, Włochy 15-21 lipiec 2018

Zawodniczki z Kutna biorące udział w Mistrzostwach Europy w softballu w kategorii U19 – Staranzano, Włochy 15-21 lipiec 2018 Karolina Florczak Kinga Maciaszek Samanta Brulińska Julia Lewandowska Natalia Bobrzak Wiktoria Kieszkowska.  link do turnieju  http://competition.europeansoftball.org/2018/staranzano/mobile/schedule.php

Kolejka PLSKKolejka PLSK

14 kwietnia 2019r. drużyna seniorek kutnowskiej “Stali” rozegrała ostatni mecz w pierwszej kolejce Polskiej Ligi Softballu Kobiet. Tym razem dziewczyny zmierzyły się z Warszawskimi Diamentami. Dzięki ciężkiej pracy udało im się zwyciężyć 7:4, jednak