Ostatnie dwa tygodnie były bardzo pracowite dla kutnowskich softbalistek. 7 października dziewczyny udały się do Wrocławia na Puchar Polski seniorek w softballu. W półfinale tych zawodów łatwo poradziły sobie z drużyną Diamonds Warszawa wygrywając 13 do 1. Po tak udanym półfinale apatyty były jeszcze większe jednak w finale mocniejsze okazały się zawodniczki z Wrocławia. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się wygrana gospodyń 7 do 3.
Na drugi dzień drużyna z Kutna była już w Żorach aby rozegrać dwa ostatnie mecze w tym sezonie Polskiej Ligi Softballu Kobiet. Jeszcze przed tymi zawodami było wiadome, że wyniki meczy nic nie mogą zmienić w układzie końcowym tabeli. Trener zdecydował się na kilka eksperymentów i kilka debiutów w seniorskiej drużynie. Tym razem śląsk nie był gościnny i przegraliśmy zawody 12 do 15 oraz 1 do 2. Polska Liga Softballu Kobiet w tym roku także srebrna dla Kutna.
Ostatnimi już zawodami dla naszych dziewczyn był turniej MP juniorek. Kutno wystartowało w tych zawodach dwoma składami plus ekipa Sówek Czernikowo. Po rozegraniu meczy systemem każdy z każdym zwycięzcą zawodów została drużyna Kutna I prowadzona przez Przemysława Kubickiego. Drugie miejsce zajęła drużyna Kutna II prowadzona przez Marcina Durkę oraz trzecie miejsce najmłodsze dziewczynki rocznikowo Sówki Czernikowo. Sówki radzą sobie coraz lepiej w konfrontacji ze starszymi zawodniczkami i oba mecze z drużynami z Kutna przegrały tylko jednym punktem.
Teraz pozostają już tylko treningi na hali oraz siłowni aby w przyszłym roku być jeszcze lepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *