11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19.

11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19. post thumbnail image

W dniach 5-6 maja grupa 11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19. Cała reprezentacja to grupa około 25 dziewczyn. Podzielone na dwie drużyny A i B uczestniczyły w rozgrywkach czeskiej ligi juniorek w mieście Kunovice. W zawodach wzięło łącznie 8 drużyn: Cats Brno, Žraloci Ledenice, Snails Kunovice, SK Kotlářka Praha, Radotínský sportovní klub, Falcons Softball Hradec Králové i nasze ekipy U-19 A oraz U -19 B. Drużyny podzielono na dwie grupy. Pierwszego dnia odbyły się mecze grupowe po których w grupie A drużyna U-19 A zajęła 2 miejsce wygrywając dwa i przegrywając jeden mecz. Niestety drużyna B przegrała pierwszego dnia wszystkie swoje spotkania. Drużyna B ostatecznie zajęła 7 miejsce wygrywając ostatni swój mecz. Drużyna A natomiast dobrą grą poprzedniego dnia zapewniła sobie grę w półfinale zawodów. Niestety po dobrym meczu przegrana 3 do 7 z Cats Brno i kontuzja pierwszego miotacza pozwoliły zając tylko 4 miejsce. To już 3 konsultacja w toku przygotowań reprezentacji do startu w Mistrzostwach Europy Juniorek we włoskiej miejscowości Staranzano. Rozegrane 5 meczy w dwa dni to ogromna masa doświadczenia ale i litry wylanego potu na boisku. A doświadczenie będzie bardzo potrzebne bo w grupie na Mistrzostwach zmierzymy się z Niemkami, Francuzkami i Chorwatkami. Szeroki skład Reprezentacji: Kędra Julia, Michalska Malwina, Szymaniak Jula, Zajączkowska Aleksandra, Pich Karolina, Guła Patrycja, Noworolska Aleksandra (wszystkie Szóstka Brzeg), Bucher Victoria, Grabowska Weronika (Diamonds Warszawa), Łężna Wiktoria , Rosół Maria, Miodek Natalia, Miodek Patrycja (Gepardy Żory), Migała Natalia, Szałkowska Karolina, Smorawska Monika, Puchalska Martyna, Zybura Natalia, Gromnicka Wiktoria, Maciaszek Kinga, Misiak Oliwia, Florczak Karolina, Kieszkowska Wiktoria, Lewandowska Julia, Woźniak Natalia, Brulińska Samanta, Bobrzak Natalia (Stal Kutno). Trenerami są: Przemysław Kubicki, Piotr Grzanowski, Marcin Durka i Petr Pospech

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Turniej softballu.Turniej softballu.

W dniach 20-22 kwietnia na obiektach Małej Ligi w Kutnie odbył się turniej softballu. W zawodach udział wzięły Sówki Czernikowo  oraz 3 drużyny Stali Kutno (kadetki  z Kutna, kadetki z Krośniewic  i juniorki). Po rozegraniu wszystkich meczy najlepszą okazała się