Kadetki MKS Stal Bis Kutno na turnieju w Czechach

Kadetki MKS Stal Bis Kutno na turnieju w Czechach post thumbnail image

W dniach 20-21 stycznia drużyna kadetek MKS STAL BIS Kutno wzięła udział w turnieju halowym w czeskim Trutnovie. W zawodach razem z ekipą z Kutna wystartowało 7 innych zespołów: Trutnov HSM, Joudrs Praha, SaBaT Praha, Radotín, Storms Praha, Eagles Praha i Kotlářka Praha. Czyli sama czołówka jeśli chodzi o softballowe kluby czeskie. Trener Przemysław Kubicki zakładał, iż będzie to ciężki wyjazd ale “jak mamy się uczyć to czemu nie od najlepszych”. Na miejscu drużyna mogła liczyć na pomoc zaprzyjaźnionego trenera z Czech Petra Pospecha. Niestety z wyjazdu dziewczyny wracają na tarczy chociaż w dwóch meczach przegrały tylko 2 punktami.

Zapytaliśmy Natalię Woźniak jakie są jej wrażenia po zawodach???
NW – Każdy turniej to nowa nauka a możliwość gry i przy tym nauki jest nowym doświadczeniem.
Czego się nauczyłaś??
NW – Przede wszystkim komunikacji na boisku pomiędzy zawodniczkami. Graliśmy ze stojaka a to bardzo przyśpiesza grę oraz zwiększa liczbę sytuacji na boisku. Aby to “ogarnąć” musiałyśmy lepiej się porozumiewać niż w dotychczasowych meczach.
Jak ta przygoda z softballem wogóle się zaczęła??
NW – Jak byłam młodsza, to już chyba z 4 lata temu chodziłam na półkolonie i tam były zajęcia baseballowe w których uczestniczyłam. Spodobało mi się dopytałam o treningi no i jestem.

Skład drużyny: Maciaszek Kinga, Misiak Oliwia, Kieszkowska Wiktoria, Lewandowska Julia, Woźniak Natalia, Bobrzak Natalia, Alicja Czarnecka , Goździk Maja, Brulińska Samanta, Smolarska Ewelina, Gabrychowicz Wiktoria, Pewińska Natalia, Sawicka Aleksandra, Gąsiorowska Wiktoria, Gawrysiak Zuzanna, Rogowska Julia, Ciesielska Justyna. Trenerzy Przemysław Kubicki i Petr Pospech oraz niezastąpiony opiekun Ewa Woźniak-Misiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Turniej softballu.Turniej softballu.

W dniach 20-22 kwietnia na obiektach Małej Ligi w Kutnie odbył się turniej softballu. W zawodach udział wzięły Sówki Czernikowo  oraz 3 drużyny Stali Kutno (kadetki  z Kutna, kadetki z Krośniewic  i juniorki). Po rozegraniu wszystkich meczy najlepszą okazała się

11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19.11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19.

W dniach 5-6 maja grupa 11 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski Juniorek U-19. Cała reprezentacja to grupa około 25 dziewczyn. Podzielone na dwie drużyny A i B uczestniczyły w rozgrywkach czeskiej ligi juniorek w mieście Kunovice.