SUKCES KUTNOWSKICH BASEBALLISTÓW !!!

SUKCES KUTNOWSKICH BASEBALLISTÓW !!! post thumbnail image

SUKCES KUTNOWSKICH BASEBALLISTÓW !!!

W dniach 1 – 3 grudnia. drużyna młodzików MKS „Stal” BiS Kutno brała udział w XXII Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballu Działdowo Cup 2023 o Puchar Prezydenta RP pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i przy wsparciu Burmistrza Miasta i Starosty Działdowskiego.

Do Działdowa zjechały zespoły z Ukrainy (Równe, Czerniowce), Litwy (Wilno, Kowno, Radiviliskis), Polski (Kutno, Warszawa, Gdańsk, Miłomłyn/Działdowo).

Przez 3 dni ponad 140 młodych baseballistów i baseballistek rozegrało 27 spotkań by wyłonić najlepszy zespół turnieju. Zespoły podzielono na dwie grupy eliminacyjne po 5 drużyn, w których rozegrano mecze systemem każdy z każdy. Nasz zespół trafił do grupy B, gdzie rozegrał cztery mecze eliminacyjne z który trzy zakończył zwycięstwem i odniósł jedna porażkę:

Kutno – Warszawa II                       5:1

Kutno – Sokoły                                  6:2                                                                                                                            

Kutno – Wilno                                   3:16                                                                                                                       

Kutno – Miłomłyn/Działdowo          10:2

W mecz półfinałowy Kutno trafiło na zwycięzcę grupy A, drużynę z Kowna. Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu nasz zespół odniósł zwycięstwo i tym samym awansował do finału turnieju.

Kutno – Kowno          5:2

Mecz finałowy początkowo był wyrównany, jednak w trakcie spotkania goście z Warszawy przejęli inicjatywę i zdecydowanie wygrali zajmując tym samym I miejsce w zawodach:

Kutno – Warszawa I 1:11

Ostatecznie zespół młodzików MKS Stal BiS Kutno uplasował się na bardzo dobrym ll miejscu odnosząc znaczący sukces na początku swojej przygody z baseballem.

Klasyfikacje końcowa:

  1. CETAURY I WARSZAWA /POLSKA/
  2. MKS STAL BiS KUTNO /POLSKA/
  3. VILNIUS WILNO /LITWA/
  4. KAUNAS  /LITWA/
  5. RIVNE  /UKRAINA/
  6. MIŁOMŁYN/DZIAŁDOWO /POLSKA/
  7. ORŁY GDAŃSK /POLSKA/
  8. CENTAURY II WARSZAWA /POLSKA/
  9. SOKOLI CHERNIVTSI / UKRAINE/
  10. RADIVILSKIS /LITWA/

Nasza drużyna otrzymała okazały puchar. Każdy z zawodników okolicznościowy medal, koszulkę z logo turnieju oraz nagrody indywidualne. W gronie najlepszych zawodników turnieju znalazł się Grzegorz Brząkalski. Wyróżniono również Kacpra Stasiaka jako najlepszego zawodnika naszego zespołu. Kolejna nagroda trafiła do Wojciecha Karpowicza,  najmłodszego zawodnika. Za udany debiut nagrodę otrzymał Grzegorz Gros.

Nasz klub reprezentowali: Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Kacper Banasiak, Patryk Bagrowski, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak, Ignacy Jakubowski, Jan Koziński, Wojciech Karpowicz, Mateusz Guzek, Grzegorz Gros, Antoni Woliński. Trenerami zespołu byli: Jakub Nadolski , Kiryl Kozlouski. Nad całością czuwał  Andrzej Pietrzak – wiceprezes klubu.

Dziękujemy za wsparcie Prezydentowi Miasta Kutno Panu Zbigniewowi Burzyńskiemu oraz rodzicom.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów.

Zarząd klubu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023

🏆MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023! 🏆   Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską z doświadczeniem i przygotowaniem pedagogicznym.   ✅Z nami możesz:   ⚾ dobrze się