Wspomnienia sezonu 2022 – Kwalifikacji do Pucharu Federacji, Kutno 2022

Wspomnienia sezonu 2022 – Kwalifikacji do Pucharu Federacji, Kutno 2022 post thumbnail image
 
W poniedziałek 6 czerwca na obiektach Małej Ligi Baseballowej rozpoczęto mecze w ramach Kwalifikacji do Pucharu Federacji 2022.
Drużyna MKS Ekobud Stal Kutno powróciła do rozgrywek europejskich po 6 latach przerwy. Aktualny Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Polski 🇵🇱 sezonu 2021 miał rywalizować z drużynami:
🇸🇪 Rattvik Base&Softball Klub (Szwecja)
🇫🇮 Tampere Tigers (Finlandia)
🇺🇦 ATMA 1991 (Ukraina)
🇱🇹 Beisbolo Klubas Vilnius (Litwa)
Pierwszy mecz Kutnianie mieli rozegrać z drużyną Atma 1991. Niestety zespół z Ukrainy musiał wycofać się z turnieju z uwagi na stan wojny z Rosją.
Po zmianach naszym pierwszym przeciwnikiem w meczu otwarcia była drużyna Tampere Tigers (Finlandia) Nasz zespół wygrywa na inaugurację turnieju !!!
MKS Ekobud Stal Kutno Baseball 15:0 Tampere Tigers
☄️HOME RUN ARTUR WOJTCZAK.
Zawodnikiem meczu został wybrany Phil Richmond🔥
Kolejne spotkanie rozegraliśmy z BK Vilnius i odnotowaliśmy drugą wygraną w turnieju.
MKS Ekobud Stal Kutno Baseball 10-0 BK Vilnius
☄️ GRAND SLAM JAKUB WOJTCZAK.
Zawodnikiem meczu został wybrany Yauheni Kurhun🔥
W trzecim spotkaniu walka trwała do samego końca niestety bez Happy Endu. Przegrywamy MKS Ekobud Stal Kutno 4:6 Rättvik Butchers I tym samym w półfinale trafiliśmy na Litwę. Niestety był to nasz słabszy dzień w tym turnieju, po dobrej grze w ataku nie potrafiliśmy skutecznie zagrać w obronie. Ostatecznie przegrywamy MKS Ekobud Stal Kutno Baseball 5-8 BK VILNIUS.
Nasza drużyna ostatecznie zajęła trzecie miejsce w turnieju z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Mamy nadzieję że dostarczyliśmy wszystkim wielu emocji i godnie reprezentowaliśmy nasze Miasto Kutno oraz Polskę.
Dziękujemy wszystkim kibicom tym na trybunach oraz tym przed ekranami. Niedosyt został bo mamy świadomość że mogliśmy ugrać dużo więcej, ale finalnie uważamy że to był udany powrót na arenę międzynarodową zarówno sportowo jak i jako organizator turnieju.
Szczególne podziękować należą się organizatorom turnieju, sponsorom, władzom Miasto Kutno i wszystkim kibicom którzy w nas wierzyli i dali mnóstwo wsparcia 🙏❤️Dziękujemy.
Ekobud Stal Kutno Baseball
Photos by: Ania Krawczyk Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno.Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno.

  Najważniejszymi imprezami dla naszych dwunastolatków w sezonie 2022 były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Puchar Polski Młodzików. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022  W dniu 1 października 2022 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A w baseballu. W zawodach