Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno.

Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno. post thumbnail image

 

Najważniejszymi imprezami dla naszych dwunastolatków w sezonie 2022 były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Puchar Polski Młodzików.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022

 W dniu 1 października 2022 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A w baseballu. W zawodach udział wzięły drużyny : MKS Stal BiS Kutno, UKS Yankees Działdowo oraz WUKB Centaury Warszawa.

Drużyna MKS Stal BiS Kutno swoje zmagania rozpoczęła od meczu z zespołem gospodarzy, czyli WUKB Centaury Warszawa. Po bardzo wyrównanej walce i emocjonującym meczu obfitującym w liczne zagrania w obronie oraz w ataku ulegliśmy nieznacznie przegrywając 8 do 10. W tym meczu o końcowym wyniku zdecydowała słabsza dyspozycja dnia niektórych zawodników. W decydujących momentach zabrakło zimnej krwi i trochę szczęścia, które w sporcie jest potrzebne.

W drugim meczu było już zdecydowanie lepiej. Nasza drużyna rywalizowała z zespołem UKS Yankees Działdowo odnosząc zwycięstwo 23 do 9. Ostatecznie nasz zespół zajął II miejsce w tym turnieju. Tytuł Międzywojewódzkiego Mistrza Młodzików trafił do klubu z Warszawy zaś III miejsce zajął zespół z Działdowa.

Wśród naszych zawodników na turnieju wyróżnili się: Hubert Gutarowski ,który 3 razy odbił home runa i jednocześnie został  wybrany najlepszym pałkarzem i zawodnikiem MVP. Kordian Marciniak również zaliczył 1 home runa. Natomiast Szymon Przybysz został wybrany najlepszym miotaczem drużyny. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki a drużyna Puchar i medale.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Filipczak, Hubert Gutarowski, Szymon Przybysz, Jakub Rzeźnicki, Ignacy Jakubowski, Kordian Marciniak, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak, Szymon Jakubowski.

Trenerem drużyny był Jakub Nadolski, asystował mu Aleksander Wysoczyński.

Puchar Polski Młodzików U12

 

Kolejną ważną imprezą w ubiegłym sezonie dla naszych młodzików był Puchar Polski, który odbył się 9 – 11.09.2022 w Kutnie .

W turnieju wystartowały cztery zespoły, które rozegrały zawody systemem każdy z każdym. Młodzicy MKS Stal BiS Kutno okazali się najlepsi zdobywając Puchar Polski U12.

Podczas turnieju nasza młodzież uzyskała kolejno następujące wyniki:

MKS Stal BiS Kutno – Orły Gdańsk 14 : 4

Barons Wrocław – MKS Stal BiS Kutno 6 : 17

MKS Stal BiS Kutno – KS Silesia Rybnik 14 : 13

Jak widać po wynikach sukces ten nie przyszedł łatwo. Szczególnie rywalizacja z drużyną Silesii Rybnik była niezwykle zacięta i wyrównana. Wynik rozstrzygnął się w samej końcówce  meczu kiedy to nasza drużyna goniła wynik i ostatecznie wygrała jednym punktem. To była piękna gra i zasłużona radość po wygranej

Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Filipczak, Hubert Gutarowski, Szymon Przybysz, Jakub Rzeźnicki, Ignacy Jakubowski, Kordian Marciniak, Oskar Gryglak, Kacper Stasiak, Grzegorz Brząkalski, Szymon Jóźwiak, Szymon Jakubowski, Szymon Jóźwiak, Patryk Bagrowski.

Trenerem drużyny był Jakub Nadolski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turniejów i do zobaczenia za rok!

Foto: Jan Sosna Centaury Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post