Wspomnienia z sezonu 2022. MKS „Stal” BiS Kutno – drużyna kadetów U-15

Wspomnienia z sezonu 2022. MKS „Stal” BiS Kutno – drużyna kadetów U-15 post thumbnail image

 

W sezonie 2022 zawodnicy zespołu kadetów MKS „Stal” BiS Kutno po okresie przygotowawczym przystąpili do rozgrywek z optymizmem i wiarą w zwycięstwa.  

Najważniejszą imprezą jak co roku były Mistrzostwa Polski Kadetów w baseballu. Pierwsze spotkania rozegrali 21 maja podczas eliminacji do MP w kategorii U-15. Zawody te odbyły się w Kutnie na Centrum Małej Ligi Baseballu. W turnieju eliminacyjnym naszej strefy  wystartowały 3 drużyny: „CENTAURY „ WARSZAWA I , MKS „STAL” BiS KUTNO i  „CENTAURY” WARSZAWA II. Po rozegraniu meczów systemem „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzcę grupy oraz drugi zespół, który zagra w finale „B” o awans do turnieju finałowego MP.

Wyniki spotkań :

 1. MECZ  „CENTAURY” WARSZAWA II – MKS „STAL” BiS KUTNO                   1:39
 2. MECZ  „CENTAURY” WARSZAWA I – MKS „STAL” BiS KUTNO                     19:5
 3. MECZ  „CENTAURY” WARSZAWA II – „CENTAURY” WARSZAWA I              14:30

Klasyfikacja końcowa :

 1. „CENTAURY” WARSZAWA I  – awans do finału „A”.
 2. MKS „STAL” BiS KUTNO – awans do finału „B”.
 3. „CENTAURY” WARSZAWA II

    Tym samym nasza drużyna awansując do finału „B” udała się w czerwcu na turniej do Wrocławia, gdzie rozegrała dodatkowe 2 spotkania walcząc o finał „A” MP U-15.

Wyniki spotkań :

 1. MECZ  „RAWA” KATOWICE – MKS „STAL” BiS KUTNO                           1:28
 2. MECZ  „DEMONY” MIEJSKA GÓRKA  – MKS „STAL” BiS KUTNO            11:10
 3. MECZ  „RAWA KATOWICE” (P) – „DEMONY” MIEJSKA GÓRKA             15:25

Klasyfikacja końcowa :

 1. „DEMONY” MIEJSKA GÓRKA  – awans do finału „A”.
 2. MKS „STAL” BiS KUTNO
 3. „RAWA” KATOWICE

      Drużyna kadetów ostatecznie zajęła 2 miejsce podczas turnieju grupy „B”, co automatycznie  spowodowało brak awansu do turnieju finałowego. Tak więc, po rozegraniu wszystkich spotkań baseballiści z Kutna zajęli  V miejsce w MP U-15 w baseballu 2022.

SKŁAD DRUŻYNY KADETÓW  : BIELECKI KACPER (Kapitan) , CABAŁA BERNARD , BORUSSZEWSKI KACER , GARBALIŃSKI MIŁOSZ , RYGLAK OLIWIER , GRZELAK MAKSYMILIAN , GRZELAK MATEUSZ , KUBICA HUBERT , JACIUBEK PIOTR , JĘDRZEJCZYK PATRYK , KIERUŃCZAK NIKODEM , KRYSIAK JAKUB , LADORUCKI MARCEL , LEWANDOWSKI KRZYSZTOF , MALARSKI PIOTR , OLESIŃSKI SZYMON , OLSZEWSKI ADRIAN , SKALSKI WIKTOR  , STASIAK DOMINIK.

Zawodnicy pozyskani w trakcie trwania sezonu : RZYMKOWSKI JAKUB , JACIUBEK  JAKUB.

TRENER DRUŻYNY : MARCIN SMAKOWSKI: KIEROWNIK DRUŻYNY : PAWEŁ LADORUDZKI.

 

Fot. Dariusz Sarota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno.Wspomnienia sezonu 2022 – drużyna młodzików U12 MKS Stal BiS Kutno.

  Najważniejszymi imprezami dla naszych dwunastolatków w sezonie 2022 były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Puchar Polski Młodzików. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2022  W dniu 1 października 2022 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy A w baseballu. W zawodach