MKS STAL BiS KUTNO ZDOBYWA DWUDZIESTY TYTUŁ MISTRZA POLSKI W BASEBALLU SENIORÓW

MKS STAL BiS KUTNO ZDOBYWA DWUDZIESTY TYTUŁ MISTRZA POLSKI W BASEBALLU SENIORÓW post thumbnail image

MKS STAL BiS KUTNO ZDOBYWA DWUDZIESTY TYTUŁ MISTRZA POLSKI W BASEBALLU SENIORÓW

W sobotę 17 września 2022 drużyna seniorów MKS Stal BiS Kutno dokonała historycznego wyczynu zdobywając 20 tytuł MISTRZA POLSKI W BASEBALLU SENIORÓW.

W finałowej serii play – off do trzech zwycięstw o tytuł mistrzowski nasz zespół rywalizował z KS Silesia Rybnik. W rozegranych tydzień temu w Kutnie meczach odniósł dwa zwycięstwa pokonując rywali 8 : 7 oraz 4 :1 obejmując prowadzenie w serii 2: 0. Do tytułu brakowało jeszcze jednej wygranej.

W piątek  nasi zawodnicy wyruszyli na Śląsk aby w sobotę i niedzielę rozegrać mecze nr 3 i 4.

W sobotę 17 września o godzinie 13.00 rozpoczęto, jak się później okazało decydujący mecz o tytuł Mistrza Polski w Baseballu Seniorów 2022. Jak zwykle w rywalizacji pomiędzy tymi zespołami mecz obfitował w wiele pięknych akcji zarówno w ataku jak i w obronie. Początek meczu był bardzo wyrównany. Po pierwszej zmianie było 2 : 1 dla Kutna po pięknym odbiciu home run Yauheniego Kurguna za dwa obiegi.

Druga zmiana kończy się wynikiem 2 : 2. Początek trzeciej zmiany, ponownie nasz zawodnik również popisuje się wybiciem poza boisko – home run za dwa obiegi, tym razem jest to Artur Wojtczak. Wynik po trzech zmianach 4 : 3 dla Kutna.

Decydującą zmianą okazała się czwarta, w której nasz zespół po wielu odbiciach, bazach darmo i doskonałym odbiciu Artura Wojtczaka dającym trzy asysty zdobywa 5 obiegów i  po dobrej obronie 0 punktów dla rywali . Wynik po czwartej zmianie 9 : 3 dla Kutna. Od tej pory nasz zespół w pełni kontroluje sytuację na boisku zdobywając w kolejnych odsłonach 6 obiegów i tracąc tylko 5. Po trzecim aucie wykonanym przez nasz zespół w obronie w dziewiątej zmianie wszystko było już jasne. MKS STAL BiS KUTNO wygrywa trzeci mecz 15 : 8 zdobywając tym samym tytuł MISTRZA POLSKI SENIORÓW W BASEBALLU w sezonie 2022.

W sezonie 2022 nasz zespół reprezentowali:

Bielecki Gracjan,  Cichowski Kacper, Frątczak Oskar, Gajdziński Dominik, Jóźwiak Radosław, Kamiński Kacper, Kieruńczak Eryk, Kopański Bartłomiej, Kozlowski Kiryll, Kurhun Yauheni, Matecki Robert, Nadolski Jakub, Nowicki Michał, Richmond Phill, Serafin Mateusz, Swyszcz Piotr, Światłowski Tobiasz, Wojtczak Artur, Wojtczak Jakub, Zagawa Wojciech, Zajda Radosław.

Trenerzy: Wojtczak Artur, Richmond Phill.

Jak wcześniej wspomnieliśmy jest to wyjątkowy tytuł ponieważ zdobyty po raz dwudziesty w historii startów naszego klubu w rozgrywkach ekstraligi seniorów.

Zdobycze medalowe naszego klubu po 38 sezonach są imponujące: 20 złotych medali, 7 srebrnych medali oraz 8 brązowych. W sumie na 38 startów nasz klub tylko trzykrotnie nie stanął na podium mistrzostw polski.

Sukces ten to zbiorowa praca zarządu klubu, trenerów oraz zawodników wsparta wolontariuszami i ludźmi dobrej woli, którzy na co dzień wspierają nasz klub.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego za wsparcie finansowe oraz organizacyjne. Sukces ten oczywiście byłby niemożliwy bez naszych sponsorów i partnerów: EKOBUD reprezentowany przez Pana Roberta Liwińskiego, TRANS-MICHOR reprezentowany przez Pana Andrzeja Cichowskiego, firma SAND-BUS reprezentowana przez Pana Krystiana Ślebockiego, RADIO Q partner medialny, POWIATOWE ŻYCIE KUTNA reprezentowane przez Pana Jerzego Papiewskiego oraz CZŁONKOM KLUBU.

W IMIENIU ZARZĄDU KLUBU SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

TRENEROM, ZAWODNIKOM ZA ZAANGAŻOWNIE, WYSIŁEK ORAZ WYSOKI POZIOM SPORTOWY JAKI REPREZENTOWALI W TYM SEZONIE. W TYM MIEJSCU SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE WYRAŻAM WICEPREZESOWI KLUBU i JEDNOCZEŚNIE KOORDYNATOROWI DRUŻYNY SENIORÓW i DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH Panu ANDRZEJOWI PIETRZAKOWI

Prezes Klubu – Aleksander Wysoczyński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Udany początek sezonuUdany początek sezonu

Udany początek sezonu w wykonaniu zawodników Stali Kutno. Kutnowscy baseballiści rozegrali dzisiaj inaugurujący dwumecz w ramach Ekstraligi baseballu, a ich przeciwnikiem był zespół KS Silesia Rybnik, ubiegłoroczny Wicemistrz Mistrz Polski. W obydwu spotkaniach górą