Udany weekend zawodników Ekobud Stal Kutno

Udany weekend zawodników Ekobud Stal Kutno post thumbnail image

Udany weekend zawodników Ekobud Stal Kutno. Kutnowscy baseballiści rozegrali wczoraj kolejny dwumecz w ramach Ekstraligi baseballu, a ich przeciwnikiem był zespół Centaury Warszawa. W obydwu spotkaniach górą byli kutnianie, wygrywając kolejno 15:4 oraz 11:4. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia gości, jednak nasi zawodnicy szybko odrobili straty i już w pierwszej zmianie wyszli na prowadzenie 6:2. Stal do końca kontrolowała przebieg meczu, kończąc go przed regulaminowym czasem w 6 zmianie. Na szczególne wyróżnienie w pierwszym pojedynku zasługują nasi miotacze- Jakub Nadolski, Jakub Wojtczak, który dodatkowo popisał się pięknym Home Runem za 3 pkt oraz Phil Richmond, który również odbił Home Runa za 2 pkt. Drugie spotkanie to już pełna dominacja kutnowskiego zespołu od początku meczu. Pewne prowadzenie 3:0 w 1 zmianie po 2 pięknych Home Runach z rzędu (tzw. back to back Home Run) w wykonaniu Gracjana Bieleckiego (2r HR) oraz Jakuba Wojtczaka (solo HR). W połowie spotkania gościom z Warszawy udało się zdobyć 4 obiegi, co dawało im przez chwile nadzieje na zwycięstwo, lecz nasi baseballiści szybko odpowiedzieli kolejnymi punktami i wygrali ten mecz 11:4. Na wyróżnienie zasługują nasi pałkarze, których wspominaliśmy wyżej, czyli Gracjan Bielecki, Jakub Wojtczak, oraz nasi miotacze w tym spotkaniu Yauheni Kurgun, oraz Phil Richmond. Gratulacje dla całej drużyny za kolejne dwa zasłużone zwycięstwa oraz pewną pozycję lidera tabeli Ekstraligi z bilansem 6 zwycięstw na 6 rozegranych spotkań. Następny dwumecz Stal rozegra już w przyszłą niedzielę z drużyną Gepardów w Żorach.

Skład drużyny:
Gracjan Bielecki, Kacper Kamiński, Dominik Gajdziński, Yauheni Kurgun, Radosław Jóźwiak, Phil Richmond, Jakub Nadolski, Wojciech Zagawa, Mateusz Serafin, Jakub Wojtczak, Robert Matecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post