Baseballowe love

Baseballowe love post thumbnail image

W dniach 25-26 września miało miejsce niezwykłe wydarzenie – na obiektach sportowych Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballu odbył się wyjątkowy biwak “Baseballowe love”, w którym wzięła udział nasza Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Bajkowe Skrzaty”. Został on zorganizowany wraz z MKS Stal BiS Kutno.
Podczas 30-godzinnego biwaku zuchy poznawały tajniki gry w baseball. Wszystkim udało się zdobyć sprawność „baseballisty”, większość zuchów wykonała także zadania, aby zdobyć sprawność „niewidzialnej ręki”. Była piękna pogoda, więc zuchy większość czasu spędziły na świeżym powietrzu integrując się ze sobą. Na biwaku zuchom towarzyszyła drużyna kadetów, to oni wraz z trenerami wprowadzili ich w piękny świat baseballa. W tym miejscu bardzo chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie biwaku.

Oto oni:
Trenerzy: Andrzej Pietrzak, Jakub Dyszkiewicz, Paweł Ladorudzki, Jakub Banasiak, Cezary Szymański.
Kadeci (którzy rewelacyjnie sprawdzili się w roli młodych trenerów): Kuba, Piotrek, Miłosz, Kuba, Kacper, Mateusz, Krzysiek, Kacper, Szymon, Marcel.
Nauczyciele z naszej szkoły: p. Monika Pawłowska, p. Joanna Krysiak (drużynowa GGZ Bajkowe Skrzaty)
Harcerze wędrownicy: Zuzia Jaciubek, Julia Jóźwiak, Wiktoria Pietrzak, Daniel Krysiak
Dziękujemy również rodzicom zuchów za pomoc, przygotowanie grilla, życzliwość i dobre słowo.
Dziękujemy też p. Izabeli Filipowicz-Stępniak za odwiedziny i wspólną zabawę.

Impreza miała na celu m. in. popularyzację nieznanej dotąd dla zuchów dyscypliny sportu, oraz integrację środowisk lokalnych dzieci i młodzieży z klubu MKS STAL BiS KUTNO i gromady zuchowej z naszej szkoły.
W biwaku wzięło udział w sumie 30 dzieci w wieku 7 – 10 lat, a także zawodnicy drużyny kadetów klubu MKS STAL BiS KUTNO.

Pomysłodawcami projektu była p. Joanna Krysiak i p. Andrzej Pietrzak.

Mamy nadzieję, że ta wspólna akcja jest początkiem niezwykłej współpracy
z klubem MKS STAL BiS KUTNO. Wiosną chętnie powtórzymy taki biwak – to była cudowna przygoda.