MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA

MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA post thumbnail image

MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA

            W sobotnie popołudnie 8 października 2022 na stadionie Stana Musiala w Kutnie został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy MKS EKOBUD Stal BiS Kutno a zespołem reprezentacji Ukrainy. Dla sympatyków baseballu i kibiców naszej drużyny była to znakomita uczta na zakończenie sezonu.

            Zespół z Ukrainy w drodze do Stanów Zjednoczonych postanowił zatrzymać się w Kutnie w oczekiwaniu na wizy i postanowił wykorzystać ten czas na tygodniowe zgrupowanie. Podczas ich pobytu nasz klub aktywnie pomagał w logistyce, organizacji treningów oraz pomocy sprzętowej. Na zakończenie obozu szkoleniowego zaplanowano mecz towarzyski pomiędzy naszymi zespołami.     

            Pomimo końcówki sezonu i braku niektórych zawodników obydwie drużyny stanęły na wysokości zadania i pokazały dobry baseball. Mecz obfitował w liczne akcje obronne, bardzo dobrą dyspozycję miotaczy oraz dobre zagrania w ataku. Wynik meczu świadczy dobitnie o wysokim poziomie zawodników oraz wyrównanej rywalizacji.

Ostatecznie reprezentacja  Ukrainy pokonała MKS EKOBUD Stal BiS Kutno 2 : 1.

Ozdobą meczu był home run Kirylla Kozlouskiego, który w pierwszej zmianie dał prowadzenie gospodarzom 1 – 0. Wynik ten utrzymywał się do ósmej zmiany kiedy to goście doprowadzili do wyrównania 1 – 1. W dziewiątej zmianie zespół z Ukrainy zdobył jeden obieg, który okazał się tym decydującym o ostatecznym zwycięstwie 2 – 1.

            Bardzo dobrze na górce spisali się nasi miotacze, a było ich aż czterech: Yeuheni Kurgun, Kiryll Kozlouski, Artur Wojtczak oraz Phill Richmond.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Kamiński, Kiryll Kozlouski, Yauheni Kurgun, Artur Wojtczak, Phill Richmond, Mateusz Serafin, Jakub Nadolski, Michał Nowicki, Oskar Frątczak, Bartłomiej Ciesielski.

            Spotkanie to miało również wątek międzynarodowy i społeczny. Po raz kolejny sport pokazał, iż łączy ludzi dobrej woli a nie dzieli. W drużynie Kutna gra dwóch obywateli Białorusi, którzy wyjechali ze swojego kraju nie godząc się na to co dzieje w Ukrainie oraz w ich państwie. Zawodnicy i trenerzy obydwu drużyn w atmosferze przyjaźni i fair play rywalizowali na boisku podkreślając i pokazując rolę sportu w jednoczeniu ludzi na całym świecie. Po meczu wymieniono serdeczne podziękowania oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

            Bardzo miłym akcentem była obecność uczniów SP nr 1 w Kutnie z Ukrainy wraz ze swoją opiekunką, którzy na trybunach dopingowali sportowców ze swojego kraju. Po meczu mogli spotkać się z zawodnikami, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom oraz kibicom, iż chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu.

Prezes klubu – Aleksander Wysoczyński.

Foto:/ Mariya Solodovnik

Tekst Andrzej Pietrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu. Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu. 

Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu.   W sobotę Kutnowscy Baseballiści pewnie pokonali dwukrotnie Centaury Warszawa 22 do 00 oraz 24 do 02. W pierwszym meczu dwa odbicia za boisko zanotował grający trener

“Bajkowe Skrzaty”“Bajkowe Skrzaty”

W dniach 25-26 września MKS Stal BiS Kutno oraz Grunwaldzkie Gromady Zuchowe “Bajkowe Skrzaty” organizują wyjątkowy biwak “Baseballowe love”. Zdarzenie to będzie miało miejsce na obiektach sportowych Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballu. Podczas dwudniowego

W NOWYM 2023 ROKU ŻYCZĘ WSZYSTKIM SYMPATYKOM NASZEGO KLUBU ZREALIZOWANIA MARZEŃ, PLANÓW ORAZ WIELU SUKCESÓW OSOBISTYCH, ZAWODOWYCH I SPORTOWYCH⚾   W IMIENIU ZARZĄDU PREZES ALEKSANDER WYSOCZYŃSKI