MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA

MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA post thumbnail image

MECZ TOWARZYSKI MKS EKOBUD STAL BiS KUTNO – UKRAINA

            W sobotnie popołudnie 8 października 2022 na stadionie Stana Musiala w Kutnie został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy MKS EKOBUD Stal BiS Kutno a zespołem reprezentacji Ukrainy. Dla sympatyków baseballu i kibiców naszej drużyny była to znakomita uczta na zakończenie sezonu.

            Zespół z Ukrainy w drodze do Stanów Zjednoczonych postanowił zatrzymać się w Kutnie w oczekiwaniu na wizy i postanowił wykorzystać ten czas na tygodniowe zgrupowanie. Podczas ich pobytu nasz klub aktywnie pomagał w logistyce, organizacji treningów oraz pomocy sprzętowej. Na zakończenie obozu szkoleniowego zaplanowano mecz towarzyski pomiędzy naszymi zespołami.     

            Pomimo końcówki sezonu i braku niektórych zawodników obydwie drużyny stanęły na wysokości zadania i pokazały dobry baseball. Mecz obfitował w liczne akcje obronne, bardzo dobrą dyspozycję miotaczy oraz dobre zagrania w ataku. Wynik meczu świadczy dobitnie o wysokim poziomie zawodników oraz wyrównanej rywalizacji.

Ostatecznie reprezentacja  Ukrainy pokonała MKS EKOBUD Stal BiS Kutno 2 : 1.

Ozdobą meczu był home run Kirylla Kozlouskiego, który w pierwszej zmianie dał prowadzenie gospodarzom 1 – 0. Wynik ten utrzymywał się do ósmej zmiany kiedy to goście doprowadzili do wyrównania 1 – 1. W dziewiątej zmianie zespół z Ukrainy zdobył jeden obieg, który okazał się tym decydującym o ostatecznym zwycięstwie 2 – 1.

            Bardzo dobrze na górce spisali się nasi miotacze, a było ich aż czterech: Yeuheni Kurgun, Kiryll Kozlouski, Artur Wojtczak oraz Phill Richmond.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Kamiński, Kiryll Kozlouski, Yauheni Kurgun, Artur Wojtczak, Phill Richmond, Mateusz Serafin, Jakub Nadolski, Michał Nowicki, Oskar Frątczak, Bartłomiej Ciesielski.

            Spotkanie to miało również wątek międzynarodowy i społeczny. Po raz kolejny sport pokazał, iż łączy ludzi dobrej woli a nie dzieli. W drużynie Kutna gra dwóch obywateli Białorusi, którzy wyjechali ze swojego kraju nie godząc się na to co dzieje w Ukrainie oraz w ich państwie. Zawodnicy i trenerzy obydwu drużyn w atmosferze przyjaźni i fair play rywalizowali na boisku podkreślając i pokazując rolę sportu w jednoczeniu ludzi na całym świecie. Po meczu wymieniono serdeczne podziękowania oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

            Bardzo miłym akcentem była obecność uczniów SP nr 1 w Kutnie z Ukrainy wraz ze swoją opiekunką, którzy na trybunach dopingowali sportowców ze swojego kraju. Po meczu mogli spotkać się z zawodnikami, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom oraz kibicom, iż chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu.

Prezes klubu – Aleksander Wysoczyński.

Foto:/ Mariya Solodovnik

Tekst Andrzej Pietrzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu. Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu. 

Dwie pewne wygrane drugiej drużyny Ekobud Stali Kutno na inaugurację rozgrywek I Ligi baseballu.   W sobotę Kutnowscy Baseballiści pewnie pokonali dwukrotnie Centaury Warszawa 22 do 00 oraz 24 do 02. W pierwszym meczu dwa odbicia za boisko zanotował grający trener

Baseballowe loveBaseballowe love

W dniach 25-26 września miało miejsce niezwykłe wydarzenie – na obiektach sportowych Europejskiego Centrum Szkolenia Małej Ligi Baseballu odbył się wyjątkowy biwak “Baseballowe love”, w którym wzięła udział nasza Grunwaldzka Gromada Zuchowa “Bajkowe Skrzaty”. Został

Gala SportuGala Sportu

W Kutnowskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów i organizatorów, którzy osiągali dobre wyniki w roku 2022 tym samym przyczyniając się do promowania naszego Miasta Róż.  Nagrody wręczali m.in Prezydent