Konsultacja szkoleniowa młodych baseballistów

Konsultacja szkoleniowa młodych baseballistów post thumbnail image

         W dniach 4 – 6.09.2020 na obiektach sportowych Małej Ligi Baseballu odbyła się kolejna konsultacja szkoleniowa w ramach kadr wojewódzkich młodzików i kadetów oraz klubu MKS Stal BiS Kutno.

          Podczas trzech dni młodzi baseballiści z Kutna trenowali pod czujnym okiem Jakuba Nadolskiego, Macieja Wróblewskiego oraz trenera koordynatora Andrzeja Pietrzaka. W sprawnym przeprowadzeniu szkolenia  pomagali również rodzice i działacze Panowie Piotr Miszczak, Piotr Jakubowski oraz Paweł Ladorudzki.

         W czsie treningów zawodnicy doskonalili swoje umiejętności techniczne z zakresu łapania, rzucania, odbijania oraz poznawali taktykę gry obronnej i w ataku. W sobotę i niedziele udało się rozegrać dwa mecze sparingowe drużyn mieszanych kadetów i młodzików. Doskonałym elementem szkolenia była obserwacja i analiza meczu ekstraligi baseballu pomiędzy MKS Stal BiS Kutno a Centaurami Warszawa. Dla młodych sportowców to nie lada gratka móc na żywo oglądać swoich starszych kolegów, najlepszych zawodników ligi seniorskiej, którymi być może w przyszłości zostaną nasi adepci.

         Poza aspektem sportowym nasi zawodnicy integrowali się podczas trzydniowego pobytu na obiektach małej ligi. Nocowali w internatach w których podczas turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw świata małej ligi śpią również zawodnicy z różnych krajów Europy. Wieczorami spędzali miło czas konsumując pizze, oglądając na ekranie mecze baseballowe oraz inne wydarzenia sportowe. To dobre doświadczenie dla młodych sportowców dające im możliwość poznania się, zgrania jako zespół oraz wzmacnia więzi koleżeńskie między nimi co przeniesie się na jakość współpracy w zespole podczas meczy.

         Za dwa tygodnie kolejne szkolenie, mamy nadzieję iż pogoda dopisze i dzieciaki spędzą znowu miło czas doskonaląc swój warsztat baseballisty.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć przygodę z baseballem na nasze treningi w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16.30 – 18.30 – boiska małej ligi

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Slow Pitch.Slow Pitch.

29.08.2020 był dniem w którym po długiej przerwie do Kutna zawitał ponownie Slow Pitch.  Zainteresowanie tym spotkaniem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i niestety zmuszeni byliśmy ograniczyć listę uczestników. Pełni obaw oraz pełni wiary w powodzenie tego wydarzenia rozpoczęliśmy

Komary nas nie pokonają :)Komary nas nie pokonają :)

Komary nas nie pokonają 🙂   Tak należy podsumować ostatnie zajęcia z programu “Mój pierwszy trening”.   Za nami kolejny trening baseballowy dla najmłodszych. Nasi podopieczni coraz lepiej rzucają, łapią oraz odbijają piłkę. Rozegraliśmy  wewnętrzny

MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023

🏆MKS Stal BiS Kutno rozpoczyna nabór dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat na sezon 2022-2023! 🏆   Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską z doświadczeniem i przygotowaniem pedagogicznym.   ✅Z nami możesz:   ⚾ dobrze się

Życzenia NoworoczneŻyczenia Noworoczne

To był niesamowity rok dla naszego klubu. W tym momencie chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Miasto Kutno za wsparcie finansowe na które zawsze możemy liczyć, naszym kibicom którzy są najlepsi na świecie, zawodnikom oraz działaczom za ich wkład w rozwój klubu.