I runda rozgrywek play-off w Kutnie dla „Stali”

W miniony weekend na boisku Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie, drużyna kutnowskiej „Stali” rozegrała dwa spotkania w ramach Extraligi baseballu z zespołem „Barons” Wrocław. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem przewagi 10 punktów dla naszej drużyny (15 : 5). Dziesięciopunktowa różnica obiegów dla zawodników z  Kutna zdecydowała o pierwszej wygranej gospodarzy. Do wygranej ekipy kutnowskich baseballistów znacznie przyczynili się miotacze naszej drużyny : Jakub NadolskiMaciej Wróblewski. Bardzo dobra gra w ataku zadecydowała o uzyskaniu przewagi w tym meczu przez „Stalowców”. Ozdobą tego meczu były niewątpliwie udane zagrania w obronie i ataku  Kacpra Kamińskiego grającego na pozycji środkowego zapola.

   W drugim meczu zawodnicy z Kutna przystąpili do ataku od pierwszej zmiany co dało dorobek uzyskania 4 obiegów. Całe spotkanie toczyło się bardzo jednostronnie i zakończyło się wynikiem (8 – 0) dla ekipy „Stali”. Tym razem gra w obronie kutnowskich baseballistów wyglądała wzorowo i dzięki temu drużyna „Barons” Wrocław nie zdołała zaliczyć ani jednego obiegu. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra gra naszych miotaczy, braci Artura  i Jakuba Wojtczaka, którzy narzucali piłkę przez całe spotkanie. Ozdobą spotkania numer 2 był niewątpliwie (3 RUN HR) Roberta Mateckiego już w pierwszej zmianie meczu.

      W następny weekend  ekipa z Kutna rozegra rundę do 3 zwycięstw we Wrocławiu.          O awansie do rundy finałowej zadecydują następne spotkania z ekipą „Barons”. Mecze rozgrywane są do 3 zwycięstw, także ekipa z Kutna potrzebuje jeszcze tylko 1 wygranej aby zagrać w finale Extraligi baseballu. Zapraszamy na kolejne mecze i życzymy powodzenia !!!

    W I rundzie półfinałowej ekipę „ Stalowców ” reprezentowali : Tobiasz Światłowski, Bartłomiej Kopański, Wojciech Zagawa, Jakub Wojtczak, Robert Matecki, Artur Wojtczak, Kacper Kamiński, Radosław Jóźwiak, Krzysztof Piotrowski, Maciej Wróblewski, Dominik Gajdziński, Mateusz Serafin, Jakub Nadolski,  Marcin Smakowski i Gracjan Bielecki.

       Trenerem drużyny baseballistów z Kutna jest Marcin Smakowski a kierownikiem Rafał Gajdziński

DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
R
0
2
2
0
1
0
0
-
-
5
4
2
1
3
2
1
2
-
-
15
DRUŻYNA
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
R
0
0
0
0
0
0
0
0
-
0
4
2
0
0
0
0
1
1
-
8

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *