Turniej Pucharu Polski w Softballu

Turniej Pucharu Polski w Softballu post thumbnail image

W dniach 6 – 7 października na obiektach Małej Ligi Baseballu i Softballu w Kutnie odbył się turniej Pucharu Polski w Softballu Kobiet. Na zawodach pojawiły się drużyny Warsaw Diamonds, Hrabiny Wrocław, Gepardy Żory i oczywiście dziewczyny reprezentujące Kutnowski klub. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym co dało ogólną liczbę 6 meczy.

W sobotę zawody otworzył mecz Warsaw Diamonds – Gepardy Żory który zakończył się wygraną drużyny ze stolicy 12:4. W drugim meczu MKS Kutno zmierzył się z Hrabinami Wrocław trzymając w napięciu do ostatniej narzuconej piłki. Najpierw Wrocław wyszedł na jedno punktowe prowadzenie. Następnie kilka dobrych odbić dało wynik 2:1 dla Kutna. W samej końcówce Wrocław doprowadził do wyrównania i mecz miała rozstrzygnąć dogrywka. I to właśnie w 8 zmianie meczu zawodniczki z Kutna zdobyły swój 3 punkt nie tracąc w obronie żadnego ustalając ostatecznie wynik na 3-2. Ostatni mecz tego dnia to pojedynek MKS Kutno – Diamonds Warszawa zakończony wynikiem 12:3 dla Kutna.

Drugi dzień zawodów to mecze:

  • Hrabiny Wrocław – Gepardy Żory  16:12
  • Hrabiny Wrocław – Warsaw Diamonds  3:2

I ostatni mecz Gepardy Żory – MKS Kutno, przed którego rozegraniem było już pewne że puchar zostanie w Kutnie. Nasza drużyna nie odpuściła sobie spotkania, które prowadziła przez 7 zmian, jednak w końcówce brakło koncentracji w obronie i drużyna ze Śląska zdobyła 5 punktów wygrywając ostatecznie spotkanie 11:8. Mimo przegranej to i tak dla zawodniczek wielka radość i sukces.

Po chwili przygotowań na zakończeniu puchar z rąk Prezesa Polskiego Związku Baseballu i Softballu Christophera Sweeney odebrała Weronika Prątkowska.

Skład drużyny: Weronika Prątkowska, Beata Lewandowska, Patrycja Kaczor, Daria Kubiak, Daria Śnieć, Adrianna Flisowska, Lenka Bakusova, Klara Pospech, Natalia Migała, Karolina Szałkowska, Kinga Maciaszek, Samanta Brulińska, Wiktoria Kieszkowska. Trenerem jest Marcin Durka a kierownikiem Piotr Grzanowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post