Pierwsze mecze rozgrywane w Kutnie w ramach Polskiej Ligi Softballu Kobiet.

Pierwsze mecze rozgrywane w Kutnie w ramach Polskiej Ligi Softballu Kobiet. post thumbnail image

Początek rozgrywek Polskiej Ligi Softballu Kobiet
26 i 27 maja to pierwsze daty w których dziewczyny z Kutna rozpoczęły zmagania w PLSK w sezonie 2018. Sobota to daleki wyjazd na Śląsk do Żor. Dwa pierwsze mecze ligowe niestety minimalnie przegrane 12 : 10 oraz 10 : 8. Bardzo dobra gra na pałce nie szła niestety w parze z tak dobrą grą w obronie. Kilka prostych błędów w 2 pierwszych zmianach i strata 9 punktów od razu zmusiły naszą drużynę do pogoni punktowej za rywalkami. W końcówce meczu udało się przybliżyć do remisu ostatecznie jednak zespół zanotował przegraną 2 oczkami. Drugi mecz już bardziej wyrównany jednak w końcówce znów gospodynie okazały się lepsze i znów 2 punktami.
Niedziela to dwa kolejne spotkania tym razem w Kutnie ale w roli gości ponieważ drużyna Diamonds Warszawa swoje domowe mecze rozgrywa na obiektach kutnowskiej Małej Ligi. I w tych dwóch meczach dziewczyny w ataku spisywały się znakomicie. Na wyróżnienie zasługuje tu Patrycja Kaczor oraz Adrianna Flisowska ale i reszta zawodniczek zanotował kilka solidnych odbić. W obronie natomiast spokój zapewniła pewnie narzucająca Klara Pospech a nieliczne odbicia rywalek byłby pewnie łapane. Dzięki temu warszawianki nie zdołały zdobyć w dwóch meczach ani jednego punktu. Spotkania zakończyły się wynikami 11 : 0 oraz 14 : 0.
Skład drużyny: Daria Śnieć, Daria Kubiak, Adrianna Flisowska, Beata Lewandowska, Weronika Prątkowska, Patrycja Kaczor, Natalia Langner, Michalina Kusz, Karolina Szałkowska, Monika Smorawska, Natalia Migała, Weronika Szczepaniak, Klara Pospech. Trenerem drużyny  jest Marcin Durka a kierownikiem Piotr Grzanowski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post

Turniej softballu.Turniej softballu.

W dniach 20-22 kwietnia na obiektach Małej Ligi w Kutnie odbył się turniej softballu. W zawodach udział wzięły Sówki Czernikowo  oraz 3 drużyny Stali Kutno (kadetki  z Kutna, kadetki z Krośniewic  i juniorki). Po rozegraniu wszystkich meczy najlepszą okazała się