Dwie wygrane na inaugurację sezonu notują baseballiści MKSu Ekobud Stali Kutno.

Dwie wygrane na inaugurację sezonu notują baseballiści MKSu Ekobud Stali Kutno. post thumbnail image

Dwie wygrane na inaugurację sezonu notują baseballiści MKSu Ekobud Stali Kutno.

 
Aktualni mistrzowie Polski pewnie pokonali KS Silesię Rybnik 4:2 oraz 11:1.
 
W pierwszym meczu kutnianie długo nie mogli znaleźć sposobu na japońskiego miotacza Silesi, lecz przełamanie przyszło w 4 zmianie, kiedy to pierwszy punkt w sezonie po asyście Gracjana Bieleckiego zdobywa Jakub Wojtczak. 
Kluczową dla losów spotkania okazała się 5 odsłona meczu w której to Ekobud zdobył 3 punkty. Pierwsze dwa zostały zdobyte dzięki dobremu odbiciu Artura Wojtczaka, natomiast ostatni punkt zdobył po niecelnym narzucie miotacza Silesi Jakub Wojtczak.
 
Drugie spotkanie to już dominacja i pokaz dobrej gry w ataku kutnowskiej drużyny. Dzięki której po 4 zmianach meczu na tablicy widniał wynik 10:1 dla naszego zespołu. 
Wynik meczu kolejnym dobrym odbiciem ustalił Artur Wojtczak który zanotował w tym meczu 3 asysty, a zwycięski punkt który ustalił wynik spotkania na 11 do 1 zdobył jego brat Jakub. Na wyróżnienie zasługuje Wojciech Zagawa który w tym meczu popisał się dwoma hitami i trzema asystami oraz wszyscy miotacze którzy pozwoli przyjezdnym na zdobycie tylko dwóch punktów w obu spotkaniach.
 
Ekobud Stal: Radosław Jóźwiak, Oskar Frątczak, Robert Matecki, Mateusz Serafin, Wojciech Zagawa, Kiryl Kazlousky, Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak, Yauheni Kurgun, Dominik Gajdzinski, Eryk Kieruńczak, Kacper Kamiński, Gracjan Bielecki, Piotr Swyszcz, Kacper Cichowski, Jakub Nadolski, Radosław Zajda.
 
Następne mecze kutnianie rozegrają na wyjeździe we Wrocławiu gdzie w sobotę będą podejmować lokalnych Barons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post