I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski – MKS „STAL” BIS KUTNO

W dniach od 27 do 29 lipca drużyna z Kutna brała udział w  Mistrzostwach Polski do lat 23 w baseballu, które odbyły się w Żorach. W zawodach oprócz  “Stal-i” Kutno udział wzięły takie drużyny jak: “Dęby” Osielsko – zeszłoroczny I V-ce Mistrz Polski U 23, “Cenatury” Warszawa – zeszłoroczny II V-ce Mistrz Polski U 23, “Gepardy” Żory, i “Barons” Wrocław.

Pierwszym przeciwnikiem w drodze po tytuł Mistrza Polski U23 był zespól ze stolicy czyli „Centaury” Warszawa. Już po pierwszej zmianie było widać iż zawodnicy z Kutna są w dobrej formie. Pierwsza zmiana zakończyła się wynikiem 5:1 dla Kutna. Zaś cały mecz zakończył się już w 5 zmianie kiedy to zespół „Stal-i” osiągnął regulaminową przewagę 15 pkt wygrywając ostatecznie z Centaurami Warszawa 16:1.

Drugim przeciwnikiem naszego zespołu w drodze o mistrzostwo był zespół „Dębów” Osielsko. Kutnianie wykorzystując swoją skuteczność w ataku i błędy jakie popełniali zawodnicy z Osielska w obronie. „Stal-owcy” pewnie wygrali swoje spotkanie przez przewagę osiągając w 5 zmianie wynik 19:5.

 Druga wygrana dała zawodnikom z Kutna pewność gry w niedzielnym meczu finałowym. Zostało tylko czekać na przeciwnika, który miał się wyłonić z pozostałych meczy drużyn z Warszawy, Żor, Wrocławia i Osielska.

W niedzielnym finale ponownie spotkały się drużyny z Kutna i Osielska. I ponownie zespół kutnowskiej „Stal-i” nie dał złudzeń przeciwnikowi o tym komu się należy tytuł mistrzowski. Na górce świetnie spisał się miotacz Jakub Wojtczak, który pozwolił tylko na zdobycie 1 obiegu i wybiciu 2 hitów, a samemu odbijając 2 obiegowego homeruna na lewe zapole. Kutnianie pewnie wygrali finałowe spotkanie w 5 zmianie osiągając 10 pkt przewagę – 11:1. 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski U23 w Żorach:

I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski – MKS „STAL” BIS KUTNO
II miejsce, srebrny medal i tytuł I Wicemistrza Polski – „Dęby” Osielsko
III miejsce, brązowy medal  i tytuł II Wicemistrza Polski – „Gepardy” Żory
IV miejsce – „Barons” Wrocław
V miejsce – „Centaury” Warszawa

Warto dodać, iż podczas Mistrzostw Polski wyłoniono MVP (najbardziej wartościowego gracza) turnieju, którym został zawodnik z Kutna  Jakub Wojtczak.

Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Cichowski, Dominik Gajdziński, Radosław Jóźwiak,  , Bartłomiej Kopański, Bartosz Maciejewski, Tymon Niezgoda, Mikołaj Stańdo, Tobiasz Światłowski, Wojciech Zagawa,  Jakub Wojtczak, Radosław Jóźwiak, Cezary Miklas, Jakub Kasica. Trenerami zespołu z Kutna byli: Jakub Wojtczak, Artur Wojtczak a kierownikiem  Rafał Gajdziński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *